O nas

Polska Sobotnia Szkoła

im.Jana Brzechwy w Kettering

ANSS Jest to organizacja zrzeszająca 23 szkoły uzupełniające w Northamptonshire.

ANSS wspomaga szkoły uzupełniające zapewniając prawny i społeczny zakres działań i pomaga przy sprawdzaniu dokumentów DBS. Oferuje kursy dotyczące zapewnienia ochrony bezpieczeństwa dzieci, pierwszej pomocy jak i efektywnego nauczania.

 

O NASZEJ SZKOLE

 

 

Polska Sobotnia Szkoła w Kettering jest wynikiem wielu starań ludzi, którzy również są rodzicami i zapragnęli stworzyć miejsce w którym dzieci mogłyby poznawać polską kulturę i tradycje. Szkoła zarejestrowana jest jako organizacja charytatywna z osobowością prawną w Komicji Charytatywnej, numer charity 1166533. Placówką kieruje Zarząd szkoły w skład którego wchodzą powiernicy (Trustees).

 

 

 

Nasza szkoła koncentruje się na stworzeniu przyjaznego środowiska, w którym dzieci poprzez naukę i zabawę, uzupełniają wiedze zdobywaną w szkole angielskiej o elementy języka polskiego, historii i kultury polskiej, zwyczajów oraz tradycji.

Działamy we współpracy z organizacją NRCSE (National Resource Centre for Supplementary Education) ,dzięki której nasi nauczyciele mogą podnosić swoje kwalifikacje.

 

Polska Szkoła Sobotnia w Kettering jest w trakcie starania się o otrzymanie od NRCSE, organizacji zrzeszającej szkoły uzupełniające Silver Award. Jest to certyfikat zaświadczający, iż PSS spełnia rygorystyczne wymogi, obowiązujące w zakresie bezpieczeństwa i organizacji pracy z dziećmi.

 

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż w Lutym 2015 roku nasza szkoła została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem, tzw. BRONZE AWARD, nadanym nam przez angielską organizację pozarządową NRCSE (National Resource Centre for Supplementary Education).